Рамос се збогува со Зизу: Остави наследство кое нема да исчезне!

Зинедин Зидан денес го шокираше фудбалскиот свет откако реши да го напушти Реал Мадрид после третата последователна титула во Лига на шампиони.

Шокирани беа и играчите на „кралскиот“ клуб кои предводени од капитенот Серхио Рамос преку социјалните мрежи му се заблагодарија на тренерот.

„Како фудбалер, и како тренер, реши да се збогуваш додека се на врвот. Ти благодарам за овие извонредни 2,5 години. Твоето наследство никогаш нема да исчезне. Ова беше еден од најуспешните периоди во историјата на нашиот омилен клуб“, напиша Рамос на социјалните мрежи.

„Имав чест да работам заедно, да учам од тебе секој ден и да победуваме заедно. Ти направи овој тим да постигне нешто историско. Јас те прегрнувам“, сподели Иско.

„Ти благодарам, беше задоволство за мене“, истакна Тони Крос.