Рамос објави фотографија на Инстаграм – една промена ги изненади сите!


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос е многу активен на социјалните мрежи, па неговите објави често привлекуваат големо внимание.

Така беше и овој пат откако Рамос утрово објави нова фотографија на Инстаграм. За само еден час таа фотка беше на сите шпански медиуми бидејќи на никого не му е јасно што се случи со тетоважите на дефанзивецот.

Рамос неодамна објави фотка со неговиот грб кој е целосно покриен со тетоважи, а на најновата фотка тој нема ниту една тетоважа.

На фановите не им е јасно дали Рамос со фотошоп ги отстранил тетоважите или тие се трајно остранети.

View this post on Instagram

? #CleanSheet #ad

A post shared by Sergio Ramos (@sergioramos) on