Путин и принцот на Саудиска Арабија заедно на трибините – нивниот поздрав го обиколи светот (видео)


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Домаќинот на Мундијалот може да биде задоволен, Русија веќе има 3:0 против Саудиска Арабија.

Очекувано на трибините на „Лужники“ стадионот во Москва на првиот натпревар присуствуаат принцот на Саудиска Арабија, Мохамед бин Саламан и претседатеот на Русија, Владимир Путин.

Путин има поголема причина за задоволство на оваа средба..Во продолжение погледнете ги реакциите на Путин и принцот од Саудиска Арабија.

https://twitter.com/KelleyBos/status/1007281787742146561