Прва прилика да видиме како ќе изгледа Роберт Патинсон во улогата на Бетмен


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Обожавателите на актерот Роберт Патинсон, а воедно и оние кои се долгогодишни поколоници на стрип јунакот Бетмен, ја добија првата шанса да видат како ќе изгледа холивудската ѕвезда во новото филмско продолжение за „човекот-лилјак“, кое пред публиката пристигнува следната година.

Режисерот Мет Ривс објави кратко видео на кое актерот е облечен во новиот костим на Бетмен.

Видео, надополнето со драматична музика, ја открива маската на Бетмен која на Патинсон му ги покрива очите и носот.