Провоцираше и доби директен нокаут (снимка)


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Челзи повторно не успеа да победи во Премиерлигата откако синоќа одигра 1-1 против Вест хем на гостински терен.

По натпреварот имаше инциденти меѓу навивачите, а еден поддржувач на Челзи претера со коментарите, па затоа доби страшен нокаут од противнички навивач.

На крајот, фанот на Челси завршил во инвалидска количка и бил освестуван неколку минути, додека напаѓачот завршил во притвор.