Вторничка временска прогноза


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Денешниот вторник во Македонија носи сончево време со мала до умерена облачност, на североистокот значително облачно. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува засилен северен ветер, а дневната температура ќе достигне до 10 Целзиусови степени. Маврово 5, Охрид и Битола 9, Крива Паланка 5, Берово 4, Кавадарци 10, Дојран 12.

И утре времето ќе биде сончево, а долж Повардарието со умерена облачност. Ќе дува со слаб до умерен ветер од северозападен правец, а дневните температури ќе се движат од 7 до 14 степени.