Провокативната Ванда ги доби на суд Google и Yahoo – ќе биде обештетена со 1 милион долари


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Сопругата на напаѓачот на ПСЖ, Мауро Икарди, жешката и секогаш провокативна Ванда Нара добила милион долари оштета по поднесена тужба против Google и Yahoo.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi)

Таа ги тужеше Google и Yahoo заради ширење на лажни информации дека таа се појавува во филмови за возрасни. Судот пресудил во нејзина корист.

Ванда оваа информација ја потврдила на социјалните мрежи откако добила прашање од еден свој фан. Таа поставила скриншот од пресудата и потврдила дека го добила случајот.