Актуелно

Променлива и облачна среда

Последната среда во месец март за оваа година во Македонија носи променливо облачно време. Во претпладневните часови ќе има повремени врнежи претежно од снег, а кон крајот на денот на места ќе има врнежи од дожд.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до два степени, а дневната температура ќе се движи од еден до 10 Целзиусови степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно, претпладне со повремени врнежи претежно од снег, а кон крајот на денот на места ќе има врнежи од дожд.

Утринската температура ќе достигне до нула степени, а дневната температура ќе достигне до шест степени. Маврово 1, Охрид 5, Битола 6, Крива Паланка 4, Берово 3, Кавадарци 9, Дојран 10.

До сабота ќе се задржи променливо облачно со повремени врнежи, кои заради затоплувањето ќе бидат претежно од дожд.

Advertisements
To Top