Актуелно

Променлив и врнежлив четврток

Денешниот ден во Македонија носи променливо облачно со повремени врнежи од дожд, попладне со ретки грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер, особено изразен вдолж Повардарието.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 19 Целзиусови степени, Маврово 13, Охрид 17, Битола18, Крива Паланка и Берово 15, Кавадарци 21, Дојран 23.

Временската прогноза за утре е променливо облачно со сончеви периоди и со локални врнежи од дожд. Попладне ќе има услови за изолирана појава на нестабилност со пороен дожд, појава на грмежи и засилување на ветерот. Дневните температури ќе се движат од 15 до 25 степени.

Advertisements
To Top