Актуелно

Пролетно топол четврток

И денес, 19 март, времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен претежно североисточен ветер.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 17 Целзиусови степени, Маврово и Берово 12, Охрид и Крива Паланка 14, Битола 15, Кавадарци 17, Дојран 19 степени.

Сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец и дневни температури како и денешните, гласи временската прогноза за утре.

Advertisements
To Top