Продор од гол до гол со претрчување на скоро цел противнички тим – потег крунисан со погодок (снимка)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Милан со вчерашната победа дојде до бод од Скудетото, Аталанта вчера беше победена со 2:0.

Натпреварот го отвори Рафаел Леао, додека победата беше потврдена од Тео Ернандез со гол кој сигурно ќе конкурира да биде еден до најдобрите. Французинот освои топка од пред својот шеснаесетник и го претрча скоро целиот терен пред да го матира голманот Мусо.