Продолжуваат пролетните температури во ноември


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓И денес ќе имаме сончево и топло време, со мала до умерена облачност и со слаб југоисточен ветер.

Максималната температура ќе се движи од 15 до 20 Целзиусови степени. Во Скопје, сончево со умерена облачност и со максимална температура до 18 степени.

Во наредните денови ќе продолжи периодот на стабилно време со појава на утринска магла по одделни котлини. Дневните температури ќе се задржат над просекот за овој период од годината.