Пробиотиците се и повеќе од важни: Ова се најдобрите намирници за добар абдомен


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Многу работи има кои се добри во пробиотиците: подобрување на абдоменот, од нив е чиста и кожата, имаме повеќе енергија и го засилуваат имунитетот. Ова е списокот на намирници кои се одлични пробиотици. А не е во прашање јогуртот.

Кисела зелка

Го засилува имунитетот, го подобрува желудникот и го намалува стресот. Никокалоричен, а супер хранлив зеленчук е единствен спој на витамините А,Б,Ц,Е и К, минерали, омега 3 масни киселини и лековити сумпфорни работи кои штитат од рак.

Кисели краставички

Уште една ферментирана намирница која содржи пробиотици и некои се дури и повкусни од киселата зелка. Можете да ги јадете секојдневно.

Јаболков оцет

Оцетот е проверено одличен пробиотик. Само треба да внимавате на количината која ја внесувате. Не треба да претерувате, секако, најдобро е да го комбинирате со други намирници како што е зелената салата.

Кефир

Ако сте голем љубител на јогуртот, а сакате промена, одберете го кефирот. Одличен е за додавање на повеќе протеини во вашето утринско смути.