Проба да го спашка Маск за говор на омраза на Твитер и грдо се зезна, проба и за Ковид-19 – и тука ја утна


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Новинарот на BBC кој му правеше интервју на Илон Маск мислеше дека лесно ќе му се нафрли со стандардната фраза дека откако тој го преземал Твитер, на платформата се зголемил говорот на омраза. Не, не пројде ич лесно. После неколкуминутно измачување да каже барем еден пример, новинарот конечно успеа да ја смени темата на ковид. И тука направи промашување.