Притвор за Сашо Мијалков: Уапсен во хотел „Мериот“ и одведен во Шутка


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓По барање на Специјалното јавно обвинителнство, на бившиот прв човек на УБК, Сашо Мијалков судот му одреди мерка притвор во траење од 30 дена, во рамки на случајот „Таргет-Тврдина“.

Поранешниот шеф на УБК полицијата го уапсила го изнесла со лисици од скопскиот хотел „Мериот“, од каде што го спровела во истражниот затвор во Шутка.