Приказна за напаѓачот на Шапикоенсе која ќе ви го скрши срцето!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Светот вчера го потресе голема трагедија која се случи после падот на авионот во Колумбија, во која загина готово целиот тим на Шапикоенсе.

Дури 76 лица го загубија животот, а меѓу нив е напаѓачот на овој тим, Тиагуињо. Бразилските медими денес ја пренесоа приказната за овој фудбалер која го потресе целиот свет.

Имено, Тиагуињо пред само неколку дена дознал дека неговата сопруга е бремена и дека ќе стане татко. Овој 22-годишен фудбалер не се сомневал што го чека, а моментот кога ја дознал радосната вест ја забележал со камера.

Ова видео расплака многумина…