Превртен автомобил пред МАНУ – за среќа нема жртви и повредени


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Автомобил марка Пасат ноќеска, околу три часот по полноќ, се превртeл на булеварот „Крсте Мисирков” во близината на МАНУ во Скопје. Несреќата се случила три часа по полноќ, пренесува Независен.

Oд СВР Скопје информираат дека сообраќајкајната незгода се случила во 2.55 часот кога возачот на автомобил од марката „пасат” со скопски регистарски таблички ја загубил контролата над возилото и се превртел.

Возачот Љ.Ч (45) поминал без повреди, а причинета е само материјална штета врз возилото.