Актуелно

Претежно сончев петок

Претежно сончево, претпладне со услови за појава на слаба магла по одделни котлини. Утринските температури ќе се движат од -3 до 3, а дневната ќе достигне од 9 до 16 степени.

Во Скопје сончево со утринска температура од -1 и дневна до 12 степени. Во деновите од викендот ќе има услови за локална појава на слаб дожд.

Advertisements
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top