Претежно сончев петок


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Претежно сончево, претпладне со услови за појава на слаба магла по одделни котлини. Утринските температури ќе се движат од -3 до 3, а дневната ќе достигне од 9 до 16 степени.

Во Скопје сончево со утринска температура од -1 и дневна до 12 степени. Во деновите од викендот ќе има услови за локална појава на слаб дожд.