Позитив на денот: Малиот не си одеше од паркот додека не го направи ОВА


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓Слаткито Џуд не сакаше да го напушти паркот додека не ги гушне буквално сите кои беа таму. Одеше од човек на човек и им делеше прегратки.

Очигледно Џуд многу сака да се гушка. Доказот го имаме на видеото кое на Фејсбук го сподели неговиот татко Ник Сасфи, од Аталанта, Џорџија, на кое двегодишното синче тргнува да ги изгушка буквлано сите луѓе во паркот, пред да си одат.

„Кога на Џуд му кажавме дека е време да си одиме па-па, на секој непознат човек во паркот му подели по една прегратка“, напиша Сасфи.