Поради бенигна состојба на бубрезите, Меланија Трамп мораше на операција

Првата дама на САД, Меланија Трамп, принудно заврши во болница, каде мораше да биде подложена на оперативен зафат поради бенигна состојба на бубрезите.

Портпаролот на 48-годишната прва дама кажа дека зафатот бил успешен и дека немало компликации. Меланија Трамп најверојатно ќе биде хоспитализирана до крајот на неделата.

Меланија Трамп последното јавно појавување го имаше минатата среда кога во Белата куќа се одаде почит на мајките и жените на војниците по повод Денот на мајката.