Понеделничко мало освежување


Лига на Шампиони: Нова сезона, нови очекувања! ↓↓↓


Последниот јулски ден во Македонија носи мало освежување со време кое ќе биде променливо облачно со сончеви периоди.

Ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Долж Повардарието ќе дува засилен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 20, а максималната ќе достигне од 28 до 35 Целзиусови степени. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје умерено облачно со засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 20, а максималната ќе достигне 32 степени.

Од утре следува период на стабилно време со јужен ветер и со пораст на температурата.