Понеделничка временска прогноза

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во попладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Максималните температури ќе се движат од 20 до 29 степени.

Во Скопје слично време, попладне со услови за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи.  Температурата ќе се искачи до  26 степени.