Понеделничка временска прогноза


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Овој понеделник, 11 ноември, во Македонија ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност и појава на утринска магла по одделни котлини.

Дневните температури ќедостигнат во Скопје 18 Целзиусови степени, Маврово 11, Охрид 16, Битола 17, Кавадарци 19, Крива Паланка 17, Берово 16, Дојран 21…

Утре времето ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот со врнежи од дожд, на места пообилни. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од југоисточен правец. Дневните температури ќе се движат од 15 до 20 степени.