Полуде по неа, сака да ја жени: Таа е новата љубов на Том Круз

Том Круз наводно повторно е вљубен, после петгодишна љубовна пауза во својот приватен живот. Славниот актер наводно е до уши вљубен во неговата колешка од продолжението на франшизата Mission Impossible, Ванеса Криби.

Mandatory Credit: Photo by Joanne Davidson/Silverhub/REX/Shutterstock (7546392a)
London, England 1st November 2016: Vanessa Kirby Attends ‘the Crown’ – World Premiere at the Odeon Leicester Square in London, England On the 1st November 2016.
The Crown World Premiere 1st November 2016

54-годишниот Круз ја забележал 28-годишната убавица во серијата The Crown, каде Ванеса ја глуми принцезата Маргарет. „Полуде по неа и нејзината работа, на продуцентите им рече дека таа мора да му биде партнерка во следната ’Невозможна мисија‘“, изјави извор за InTouch Weekly.

A post shared by Vanessa Kirby (@vanessa__kirby) on

Штом се појави на сетот, меѓу нив наводно веднаш се почувствувала хемија. „Го воодушевува нејзиниот шарм и енергија. Сака да му биде следната сопруга“, тврди изворот и додава дека Курз после смртта на неговата мајка уште повеќе сака повторно да се вдоми семејно.