¡¡𝐋𝐎𝐂𝐔𝐑𝐀𝐀𝐀𝐀𝐀𝐀𝐀𝐀𝐀𝐀𝐀𝐀𝐀!! – погледнете како играчите на Виљареал го славеа во соблекувална пласманот во полуфинале во ЛШ


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓Виљареал синоќа го приреди најголемото изненадување во Лигата на шампиони и во четвртфиналето го елиминира моќниот гигант Баерн Минхен.

Фаворизираниот Баерн не успеа да ја надомести негативата од првиот меч и синоќа на „Алијанц Арена“ одигра 1:1, што значеше пласман на Виљареал во полуфиналето од ЛШ.

Ова е еден од најголемите успеси во историјата на шпанскиот клуб, па следуваше лудо славје во соблекувалната на Виљареал.