Побарала помош од соседот, тој ја силувал


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


На 07.11.2016 година во 10.50 часот во СВР Битола 33 годишна жителка од Битола пријавила дека околу 09.30 часот отишла кај нејзиниот сосед Б.Н. да побара помош околу водоинсталација.

Кога влегла во салонот од неговата куќа, истиот физички ја нападнал обидувајќи се да изврши полови дејствија над истата. Откако оштетената почнала да се спротивставува истиот и ја искинал долната облека. За настанот е запознаен Јавен обвинител.

По целосно документирање на случајот против сторителот ќе биде поднесена кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“- вршење други полови дејствија.