Плукни му се на тоа општество во кое вака можеш да станеш милионер

Каби Ламе е најплатениот тиктокер во светот и заработува огромни суми пари без притоа да каже ниту еден збор.

Ламе стана познат по своите урнебесни видеа од реакции на бизарните „животни хакирања“ на TikToker, а почна да работи на социјалните мрежи откако бил отпуштен како работник во италијанска фабрика за време на пандемијата.

Ламе се свртел кон создавање содржина за TikTok и набрзо станал вирална сензација, а неговиот менаџер Алесандро Риџо изјавил во интервју за магазинот Fortune дека познатиот tiktoker е на пат да заработи 10 милиони долари оваа година.

Ламе за само една објава на TikTok заработува дури 750 илјади долари, а оваа сума ја одредува договорот. Така, на пример, модниот бренд Hugo Boss му платил 450 илјади долари за да оди по пистата и да сними видео на TikTok на модната недела во Милано.

Менаџерот на Ламе тврди дека некогаш сиромашниот тиктокер не бил мотивиран од пари и не знаел точно колку има на својата банкарска сметка. Ламе додаде: „Сакам да ги засмевам луѓето. Го сакам моето семејство. Го сакам своето друштво“.

Ламе моментално има 149,5 милиони следбеници на TikTok.