Со пластична операција си го смени ликот за да одбегне да го плати милионскиот борч


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


59-годишна жена од Кина од централнокинескиот град Вухан го смени својот изглед преку пластична операција за да избегне да ги плати долговите, во вредност од 25 милиони јуани (3,71 милиони долари), информира Ксинхуа.

Полицајците биле зачудени кога ја уапсиле жената, која по судската наредба треба да ги вратат парите кои ги должела, побегнала во градот Шинчжин, во југоисточниот дел на земјата.

Кога силите на редот ја откриле, таа изгледала како 30-тина годишна жена и доста поразлична отколку на сликите.

Жената признала дека освен тоа користела странски лични карти, за да патува низ земјата со воз. Таа ја финансирала пластичната операција со банкарски картички, земени на заем.