Петочна и викенд временска прогноза


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Вториот декемвриски ден во Македонија претпладнето по одделни котлини носи појава на магла и ниска облачност, а преку денот времето ќе биде сончево со умерена облачност. Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 6, а максималната ќе достигне од 8 до 13 Целзиусови степени.

Во Скопје претпладне со услови за слаба магла, преку денот сончево со умерена облачност и претежно тивко. Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне до 10 степени.

Утре ќе се задржи стабилно време со појава на магла и ниска облачност по одделни котлини. Од недела следува период на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд.