Петочна и викенд декемвриска временска прогноза


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Третиот декемвриски ден во Македонија носи променливо облачно време со умерен, повремено засилен јужен ветер. Попладне и во вечерните часови ќе има локални врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 13 Целзиусови степени, Маврово 6, Охрид 12, Битола 13, Крива Паланка 11, Берово 10, Кавадарци 15, Дојран 16.

Утре претпладне времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне облачноста ќе се намали. Дневните температури ќе се движат од 5 до 12 степени.