Перуанец ќе се вика Лука Модриќ! (фото)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


После Кристиано Роналдо и Лиоонел Меси, во светот почнаа да се даваат и имиња по човекот кој беше избран за најдоабр фудбалер на Светското првенство, Лука Модриќ!

Она што е интересно што сега еден Перуанец, ќе носи балканско име, односно Лука Модриќ.

На ваквиот потег неговите родители се одлучиле откако Хрватска ја победи Англија во полуфиналето.