Перез откри кој е неговиот најдобар трансфер во кариерата!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез даде опширно интервју за шпанските медиуми каде зборуваше на многу теми.

Перез откри што се случувало во клубот и потврдии некои информации, а дел од нив се однесуваат и на Серхио Рамос, кој сака да замине во Кина.

„Одговорив дека тоа не е можно, тие кажаа дека Кинезите тешко даваат многу пари. Меѓутоа, не може да го пуштиме капитенот бесплатно“, објасни Перез.

Покрај сите ѕвезди кои ги има ангажирано во кариерата, Перез издвои една, која според него ќе биде запаметена во историјата на клубот.

„Донесов многу големи фудбалери во Реал Мадри, но Кристиано Роналдо е најдобриот кој некогаш играл за овој клуб. Тој минатото лето рече дека сака нов предизвик во кариерата и затоа го пуштивме. Ќе биде запаметен како најдобар играч во историјата на Реал Мадрид“, изјави Перез.