Перез не жали пари: Праќа „СМС“ од 150 милиони


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Српскиот репрезентативец Сергеј Милинковиќ-Савиќ најверојатно ќе биде најголема ѕвезда во летниот преоден рок.

Милинковиќ-Савиќ одигра фантастична сезона во дресот на Лацио, а добрата форма ја покажа и на Мундијалот, па за него силен интерес покажуваат најголемите европски гиганти.

Лацио за неговата слобода бара 150 милиони евра, а последните информации од Апенините велат дека Реал Мадрид е спемен да ја плати таа сума.

Имено, новинарот на „Спортиталија“, Алфредо Педула пренесува дека „кралевите“ веќе започнале преговори со Лацио и се спремни да понудат 120 милиони евра плус бонуси, така што целата сума да достигне до 150 милиони евра.

Интерес за Србинот покажуваат уште Јувентус, Манчестер Јунајтед и ПСЖ, но овие клубови не се спремни да ја платат споменатата сума, па Реал Мадрид во моментов е во пол-позиција за потписот на СМС.