Пејачката се пофали со веренички прстен: Кети Пери и Орландо Блум „рипнаа в тавче“

Славниот љубовен пар Кети Пери и Орландо Блум, кои „се фатија“ пред три години, по доделувањето на „Златните глобуси“, ја отидоа еден чекор напред на љубовно поле и ја официјализираа нивната врска со веренички прстен кој се појави на прстот од пејачката.

Кети и Орландо кој во текот на тригодишната врска имаа многу турбуленции се свршиле на денот на вљубените. Со оваа свршувачка 34 годишната Кети и осум години постариот Орландо ја изненадиле јавноста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KATY PERRY (@katyperry) on

„Погледнете кој се сврши на Денот на вљубените“, напишала мајката на Кети Пери на фејсбук.

Кети и Орландо ја споделиле фотографијата на која во преден план е свршеничкиот прстен со голем црвен камен на средината.

Пејачката Дуа Липа коментирајќи ја објавата на Инстаграм на Кети предизвика лавина од коментари , сега сите се прашуваат дали Кети и Орландо очекуваат бебе.

„Мама и тато“, напишала Дуа Липа со што ги започнала шпекулациите.