Пациент со Ковид-19 избегал низ прозорец од гостиварската болница


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Пациент заразен со коронавирусот бил фатен на снимка како излегува од прозорецот на задната просторија на Одделот за инфективни болести од болницата во Гостивар, објави порталот Лајме.мк.

Во моментов, сѐ уште нема официјална реакција од страна на болницата или полицијата.

Состојбата со коронавирусот во нашата држава повторно станува аларматна, а Гостивар е еден од градовите во кои има над 1000 активни случаи. Од почетокот на пандемијата во Гостивар се регистрирани 7503 случаи на коронавирус, додека во моментов има 1394 активни случаи.