Славни

Пак вперен обвинувачкиот прст кон Роналдо: Повторно обвинет за силување

ronaldo

Германските медиуми неодамна го обвинија фудбалерот Кристијано Роналдо дека силувал една девојка, а потоа и платил за да молчи за тоа.

Иако фудбалерот ги отфрли обвинувањата, истакнувајќи дека е згрозен и дека нема да дозволи ништо да ја загрози неховата репутацијата, сега се огласи и девојката, наводна жртва на силувањето.

Според медиумите, Роналдо и девојката се сретнале на една забава во Лас Вегас, по што тие заминале во хотелскиот апартман на фудбалерот, каде наводно се случило силувањето.

– Тој застана зад мене. Упорно викав „Не, не“, те преколнував да престанеш“. Никогаш до сега не сум била така исплашена, тврди девојката опишувајќи го наводното силување.

Таа вели дека сака да им раскаже на сите каков е всушност Роналдо.

To Top