Падна веридба: И принцот Хари „рипна в тавче“


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


33-годишниот претставник на британското кралско семејство, принцот Хари и 36-годишната актерката Меган Маркл ќе стапат во брак следната пролет.

Среќната вест беше објавена преку официјално соопштение од Кенсингтонската палата на Twitter.

Откако Кенсингтонската палата објави за свршувачката на принцот Хари и Меган Маркл, двајцата се појавија во јавноста.