ПАДНА ДОГОВОР: Кутињо е СУПЕРЅВЕЗДАТА која го менува Нејмар!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


После долгите преговори со Ливерпул, Барселона успеа да го договори трансферот на Фелипе Кутињо, Бразилецот се очекува во текот на утрешниот ден да пристигне на „Камп Ноу“.

Популарната телевизија „Беин Спорт“ пренесува дека фантастичниот фудбалер би требало утре да пристигне на лекарски прегледи, а веќе во текот на вечерта и да излезе на теренот пред фановите.

Кога во прашање е оштетата, Барселона ќе плати огромни 120 милиони евра, 100 ќе бидат исплатени веднаш, додека дополнителните 20 ќе бидат исплатени во вид на бонуси.

Бразилецот со ова повторно ќе има прилика да заигра со Луис Суарез со кого настауваше во времето кога Уругваецот го носеше дресот на Ливерпул, но овој пат друштво во нападот ќе им прави и Лионел Меси, па се очекува да формираат пеколно трио кое ќе биде „кошмар“ за секоја одбрана во Европа.