Оваа холивудска дама го игра иконичниот лик на Џеки Кенеди – еве го трејлерот


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Во новата биографска драма „Џеки“ за Жаклин Кенеди, Натали Портман совршено ја доловува поранешната прва дама на САД и модна икона, во приказната за нејзиниот живот.

Според критиката, младата Портман освен што личи дури и го има акцентот на сопругата на еден од најпознатите американски претседатели Џон Кенеди.

Инаку, светската премиера на филмот е најавена за 2 декември, а сите љубопитни веќе можат да го погледнат трејлерот.