Откриено: Покетино го одбил Реал Мадрид!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Менаџерот на Тотенхем, Маурицио Покетно ја одбил понудата на Реал Мадрид, открива „Сан“.

Шпанскиот гигнат бил спремен да му дава 15 милиони евра годишна плата, но Аргентинецот ја одбил понудата.

Покетино му дал ветување на претседателот на Тотенхем Даниел Леви дека ќе остане на кормилото на „спарси“ најмалку до крајот на сезоната.

Реал е во потрага по етаблирано тренерско име после отказот на Лопетеги, а медиумите тврдат дека Антонио Конте исто така ја одбил понудата на „кралевите“.