Откриено кога Погба се враќа на терените!


Ep.1 Urban Explorer: Каде да пиете најдобро кафе во Скопје!? ↓↓↓


Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Пол Погба откри дека ќе се врати на терените за околи три седмици.

Французинот ги пропушти последните седум меча за „црвените ѓаволи“ поради повреда на глуждот, а од почетокот на сзоната има одиграмо само шест меча во сите натпреварувања.

„Уште десет дена треба да носам гипс. После тоа му се потребни околу две недели за рехабилитација. Најлошо за мене е да гледам од страна кога мојот тим губи. Сакам да се вратам и да му помогнам на тимот, но не е лесно кога имаш повреда. Најважно во овој момент е да се лекувам правилно за да оздравам целосно“, изјави Погба.