Откриено: Абрамович сакал да го отпушти Конте!


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Челзи моментално е на врвот на Премиер лигата и ги собори сите рекорди со 12 победи во низа во кои избраниците на Конте примија само два гола.

Сепак, „сините“ на ја започнаа најдобро оваа сезона, а интересен е податокот кој го откри еден новинар на „Сан“.

Имено, сопственикот Роман Абрамович размислувал да го отпушти Конте после двата последователни првенствени порази.

Челзи тогаш претрпе тешки порази најпрво на „Стенфорд Бриџ“ од Ливерпул 2:1, а потоа на гости беше декласиран од Арсенал со 3:0.

Абрамович е познат по тоа што нема трпение со тренерите, но овој пата навистина имал среќа што не го избрка Конте, бидејќи Италијанецот ги препороди „сините“ и е најзаслужен што се главни фаворити за титулата.