Откриена новата дестинација на Хамес Родригез!

Хамес Родригез на крајот на сезоната сигурно ќе го напушти Реал Мадрид, а шпанските медиуми денес ја открија следната дестинација на Колумбиецот.

Имено, за него силен интерес покажуваат неколку клубови од Премиер лигата, но неговата желба е да се пресели во Баерн Минхен и повторно да соработува со Карло Анчелоти.

Имено, под водство на Анчелоти Хамес ја имаше најдобрата сезона во кариерата, а со заминувањето на Италијанецот тој полека почна да го губи местото во „кралскиот“ тим.

Името на Хамес е поврзувано со бројни тимови, меѓу кои и Челзи, Јувентус и Манчестер Јунајтед, меѓутоа извори блиски до фудбалерот откриваат дека тој одлучил да се пресели во Баварија.

Транферот на Колумбиецот би требало да изнесува помеѓу 55 и 60 милиони евра, што за Баерн сигурно нема да претставува проблем бидејќи во него гледаат идеален наследник на Робен.