Откриен „пеколниот план“: Еве зошто голата девојка влезе на терен! (видео)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Натпреварот помеѓу холандските нисколигаши Ријнсбургс Бојс и АФЦ Амстердам долго ќе се памети поради „непоканетата гостинка“ која гола втрча на терен и за кратко го прекина мечот.

Во еден момент девојката дури му пријде на гостинскиот фудбалер Џоел Тилем, кој само ги крена рацете и се повлече.

Меѓутоа, сега е откриен целиот план. Имено, оваа девојка не залутала на стадион туку станува збор за стриптизерка која ја најмиле фудбалерите на Ријнсбургс Бојс со цел да деконцентрира противничките фудбалери.

Меѓутоа планот не им успеа, АФЦ Амстердам го загуби натпреварот со 6:2.