Освои златен медал на Европско јуниорско првенство во бокс – погледнете како го пречекаа кога се врати на школо


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Тајг О’Донел е талентиран млад боксер од ирскиот град Грејстоунс, во областа Виклоу, кој на овогодинешното Европско јуниорско првенство во бокс го освои престижниот златен медал.

Кога се врати во неговото средно училиште Темпл Кериџ, беше пречекан со бурен аплауз од сите ученици од неговото школо, заедно со професорите.