Ограбен „Тинекс“ во скопската населба Хром


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Непознат сторител вооружен со пиштол синоќа извршил разбојништво во маректот „Тинекс“ во скопската населба Хром, на улицата „Васил Чакаларов“, насилно и со закана одземајќи од касата 15.000 денари.

Како што соопшти МВР, немилиот настан е пријавен во 21:15 часот во Единицата за информирање и команда. Разбојникот со пиштол и се заканил на вработената по што ја извршил кражбата. Се преземаат мерки за негово пронаоѓање.