Од анонимна бејбиситерка до девојка на Луис Хамилтон

Ако името Синди Кимберли ништо не ви значи, не мора да се замислувате зошто е тоа така – не ни може да ви значи, бидејќи веројатно не сте го чуле, иако е ултра-популарна.

Кимберли, од некогашна анонимна бејбиситерка, стекна светска слава откако му стана нова девојка на асот во Формула 1, Луис Хамилтон.

Своевремено, 20-годишна убавица од Шпанија во светскиот шоу бизнис влезе во 2015 година кога мегапопуларниот пејач Џастин Бибер на Инстаграм забележал една слика на Синди и искоментирал: „Боже , која е оваа девојка!“

Потрагата по Синди брзо беше завршена. По коментарот на Џастин Бибер, Синди експресно стана една од најбараните манекенки на светот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cindy Kimberly (@wolfiecindy) on

Денес, згодната и заводлива Шпанка на Инстаграм ја следат 5 милиони луѓе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cindy Kimberly (@wolfiecindy) on

Сега Синди е фотографирана како на аеродромот во Барселона излегува од приватниот авион на 34 годишниот Луис Хамилтон.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cindy Kimberly (@wolfiecindy) on

Светските медиуми пренесуваат дека токму 20 годишната Синди е девојка на големиот шампион Хамилтон.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cindy Kimberly (@wolfiecindy) on