Актуелно

Облачно, малку дождливо и сиво време

Времето во Македонија денес ќе биде ќе биде променливо облачно, магловито, со на места дождливи периоди, а некаде и со повремени сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер со променлив правец.. По одделни котлини ќе има појава на магла.

Дневните температури ќе бидат над нулата: Скопје 5 Целзиусови степени, Маврово и Берово 22, Крива Паланка и Битола 3, Охрид 6, Кавадарци 7, Дојран 9 степени…

И утре времето ќе биде променливо облачно со појава на магла по одделни котлини, и со повремени локални врнежи од дожд и снег. Максималните дневни температури ќе се движат од 1 во Берово, 2 во Маврово, 5 во Скопје, 6 во Охрод до 8 степени во Дојран.

Advertisements
To Top