Облачна и дождлива среда


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Во Македонија денеска ќе имаме променлив и облачен ден со повремен локален дожд. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Во Скопје облачно со повремен дожд претпладне. Во текот на попладнето променливо облачно., а дневната температура ќе достигне до 18 Целзиусови степени. Маврово 12, Охрид и Битола 16, Крива Паланка и Берово 15, Кавадарци 18, Дојран 20.

Утре времето ќе биде променливо облачно, а попладне и кон крајот на денот со врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат поројни.

Во Скопје променливо облачно, попладне и до крајот на денот со повремен дожд. Дневните температури ќе се движат до 14 до 20 степени.