Облачен вторник


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Овој февруарски вторник времето во Македонија ќе биде променливо облачно, со услови за локални врниежи на дожд во западните и северните делови. Ќе дува умерен северозападен ветер.

Утринската темпертуа ќе се движи од минус еден до нула, а дневната температура од шест до 18 Целзиусови степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно. Ќе дува умерен северозападен ветер.

Утринската температура ќе достигне до нула степени, а дневната температура до 14 степени – Скопје 14, Маврово 7, Крива Паланка и Охрид 12, Берово и Битола 11, Кавадарци 17, Дојран 14 степени.

Следува период на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а само на повисоките планини ќе бидат од снег. Повеќе врнежи ќе има во петок, кога врнежи од снег се можни и на повисоките места.